Dziś składamy do prokuratury oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Taktyka przyjęta przez rządzących została skrupulatnie przygotowana, a głównym jej założeniem jest nie komentowanie wyciekających maili. Oni myślą, że to sprytne, bo tym sposobem unikają jakiejkolwiek dyskusji ma ten temat. Jednak publikowane maile mogą świadczyć o tym, że dochodziło do popełniania czynów zabronionych. Mamy dziś uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa i powinno to zostać zweryfikowane.

Ujawnione ostatnio maile mogące stanowić korespondencję pomiędzy ministrem Dworczykiem i premierem Morawieckim świadczyć mogą, o tym, że doszło do przestępstwa i złamania norm konstytucyjnych. Władza wykonawcza nie może wpływać na władze sądowniczą. Dlatego też dziś składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury i oczekujemy, że sprawa zostanie potraktowana poważnie, a w jej przedmiocie zostanie wszczęte śledztwo. Dziś weryfikacja tego czy mamy do czynienia z prawdziwym mailem czy w tym przypadku doszło do jego modyfikacji i mail jest manipulacją z perspektywy dowodowej jest banalnie prosta. Wystarczy porównać oryginalny mail ze skrzynki ministra Dworczyka z tym opublikowanym. To zadanie dla służb i prokuratury.

Przy tak rażącym naruszeniu norm prawnych, wszczęcie postępowania przez prokuraturę powinno nastąpić z urzędu. Nie mamy jednak złudzeń, że do tego nie dojdzie, dlatego też składamy oficjalne zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i oczekujemy na podjęcie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *