Władze mediów publicznych łamią prawo oraz naruszają ustawę o radiofonii i telewizji!

Władze mediów publicznych łamią prawo oraz naruszają ustawę o radiofonii i telewizji, rozporządzenie KRRiT w tej sprawie oraz Kartę Powinności TVP. TVP, na którą idą miliardy z budżetu państwa i kieszeni abonentów, nie może być prywatnym folwarkiem, na którym prezes zaprasza tylko tych, którzy mają zbliżone poglądy polityczne!

Obowiązkiem mediów publicznych jest pluralizm i rzetelność w przedstawianiu stanowisk wszystkich partii w sprawach publicznych. W kwestii uporczywego pomijania przedstawicieli Porozumienia w przeznaczonych do tego audycjach, zwracaliśmy się już do KRRIT. Nie spowodowało to właściwej reakcji tego organu konstytucyjnego. Zmiana na stanowisku prezesa TVP jest być może okazją do zmiany tej skandalicznej sytuacji.

Dlatego zwrócimy się w tej sprawie do nowego prezesa TVP oraz do KRRIT i tym razem oczekujemy nie tylko rzetelnej odpowiedzi, ale także przywrócenia stanu zgodnego z prawem.W przypadku braku właściwej i niezwłocznej reakcji jesteśmy przygotowani do wystąpienia do prokuratury w sprawie łamania prawa zarówno przez władze TVP, jak i niereagowania na to KRRIT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *