Posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych poświęcone było projektowi ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej. Pracownicy cywilni stanowią ponad 20% wszystkich zatrudnionych w Policji. Wynagrodzenia tej grupy pracowniczej są najniższe nie tylko w resorcie spraw wewnętrznych, ale w całej państwowej sferze budżetowej w Polsce.

Ponad 60,7 % ma staż wyższy niż 20 lat. Obecnie po podwyżkach płacy minimalnej od 1 lipca 2023 roku i wzrostu funduszu wynagrodzeń ponad 95% pracowników w komendach powiatowych i wojewódzkich uzyskuje przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto poniżej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia całkowitego brutto w KSC w 2022 roku (8083 zł) !Członkowie służby cywilnej Policji skierowali petycję do Prezydenta RP – „2 postulaty dla 25 tysięcy”:1. Wzrost średniej wynagrodzeń pracowników Policji o 2500 zł 2. Wpisanie pracownika Policji do ustawy o Policji. Postulaty w pełni popieram. Walczymy dalej!

Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji Joanna Stec-Trzpil Anna Kwasiborska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *